HÕIMUPÄEVAD 2018

Kirjutab: Elena 

Hõimupäeva tähistatakse riikliku tähtpäevana 20. oktoobril, kuu kolmandal laupäeval. MTÜ Fenno-Ugria Asutus korraldab sel puhul soome-ugri rahvaid tutvustava kultuurifestivali, mille sündmusi jagub tervesse oktoobrikuusse ning mis toimub sel aastal juba kolmekümnendat korda.
Hea ülevaate soome-ugri rahvaste rahvalaulu- ja pillimängutraditsioonidest saab hõimupäevade peakontsertidel 20. oktoobril kell 15.00-21.00  Tallinnas Telliskivi loomelinnaku Vabal laval ning 21. oktoobril kell 14 Tartus Eesti Rahva Muuseumis. 

Korraldustöös löövad kaasa Eestis tegutsevad soome-ugri rahvaste seltsid. Nemad seavad kontserdipaikades  sisse oma rahvaid tutvustavad väljapanekud, kust saab soetada endale raamatuid, käsitöö- ja disainiesemeid ning maitsta suupisteid. Kontsertidel astuvad üles ka seltside rahvamuusikaansamblid. Kontserdiprogrammi aitab kokku panna Eesti Folkloorinõukogu.

Sel aastal toimub esmakordselt 11.-13. oktoobrini Tartus Aparaaditehases traditsioonilise tantsu festivali Sabatants soome-ugri eriprogramm. Festival pakub päevasel ajal seminare ja õpitubasid ning õhtuti tantsuklubisid, kus saab kinnistada päeva jooksul õpitut. Juhendavad maineka udmurdi tantsuansambli Ekton Korka liikmed ning ungari etnomusikoloogid Zoltán Juhász ja Réka Juhász koos tantsuõpetajatega.

Hõimupäevade programmiga saab tutvuda kodulehel:
https://fennougria.ee ja Fenno-Ugria Facebooki lehel.
Eelmine
30.09.2018 KONTSERT "KODUNE TALLINN"
Järgmine
15.12 “Ehted ja mustrid rahvakultuuris” Tallinna vene muuseumis