Izhevsk – Goznja

Kirjutab: Iti

Izhevski raudteejaamas oli meile Aljona õde Ljuba vastas, veetsime pool päeva tema juures, varusime maale tulekuks toidukraami ning õhtul tellisime endale takso, et sõita Goznjasse. Oi, kui mõnus oli tagasi olla, ma ei tea, aga miskipäast on mul seal Goznjas alati nii kodune tunne. Esialgu sain osa muidugi ka uuenduste tulvast, majas on sees vesi (soe ja külm). Maja köetakse gaasiga, köögis oli pesumasin. Elu on üheksa aastaga kõvasti muutunud. Eks turistina külas olles on tore vaadata, kuidas ämbritega vett tuuakse, aga sellist elu iga päev elada on ikka päris raske. Mamal on jalad on haiged ja ta lausa säras õnnest ja tänas jumalat, et need uuendused majas on. No samovari kadumise üle mul on ikka natuke kahju, aga saan aru, et see elektriline veetermos meeldib neile rohkem:)

Saabumise puhul oli papa meile muidugi banja kütnud, seal oli kõik mõnusalt vanaviisi, saime reisimustuse maha, pärast andis mama puhtad villased soki jalga ning tõi samaka välja. Mõned asjad siiski ei muutu:D


Foto: Iti Pällin

Vot selline elektriline masin asendab nüüd samovari, aga teed on ikka mõnus alustassilt juua ja pirukad on sama suured, kui vanasti;)
Eelmine
Tallinn-Moskva-Izhevsk
Järgmine
Goznja