Kihnu Virve ja Invise unistuse algus!

Kirjutas: Iti
Invisel on üks suur unistus. Me soovime jäädvustada oma sugulassrahvaste kultuurikandjad. Olgu siis tegemist rahvalauliku, taimetarga, kirjaniku või nõiaga. Meil on eriliselt uhke ja hea meel, et Eesti puhul on avang tehtud ning meie esimene kangelanna on Kihnu Virve.
 
Kui ma tormisel merel Virve poole teel olin, siis mõtlesin, et kas on üldse veel midagi, mida me Virve kohta ei tea  või kes olen mina, et tema käest midagi küsida. Praamilt maha saades Kihnu saar veel kõikus mu jalge all, seest keeras, aga Virve juba ootas.

Egas midagi, tuli minna. Järgmisel hetkel haaras Virve mul juba käe alt kinni, istusime tema nimelisel pingil ja naersime. Ma sain kohe aru, miks inimesed teda esimesest hetkest armastama hakkavad ja miks ta sellises rahvalauliku staatuses on. Temas on midagi sellist, mida me kõik soovime enda lähedale ja enda sisse, seda soojust ja päikest ning armastust. Selle paistele tahaks end soojendama jäädagi. 

Ja seda ei taju ainult inimesed. Pildil olev koer ei jää Virvest sammugi maha ning põhimõtteliselt litsub end kogu aeg tema vastu. Virvel on ka 40 aastane hobune ning oma päevi alustab laulik just selle looma põsemusiga.

Olla 90, omada 40 aastast hobust, visata kogu aeg nalja nii et silmist sädemei pillub, panna enda ümber õhk helisema.  Jah, imetlusväärne! Võiks imetlema jäädagi ning loota, et ehk jääb  endale ka midagi külge - miks me muidu teda kogu aeg igale poole kutsuma ja temast osa soovime saada. 
Oli meelülendav kohtumine! Aitäh, Virve!

Fotod: Heiki Laan

Eelmine
Meie fotograaf Heiki tragikoomiline lugu:)
Järgmine
ETNOLAAT 2018